• Oddíl
 • Informace
 • Tréninky
 • Závodnice
 • Přípravka
 • Soustředění
 • Pro trenéry
 • Závodnice OSG TJ Sokol Žižkov II, Na Balkáně 812/21

  Více informací uvidíte po přihlášení
  V závodní skupině cvičí děvčata (občas i chlapci) od 7 let do dospělosti obvykle v pondělí, ve středu a ve čtvrtek od 18:00 do 20:00. Případné dotazy můžete volat na číslo 606465030.

  V letech 2014 až 2016 došlo v oddílu ke generační obměně. Starší závodnice z různých důvodů postupně přestaly cvičit, některé (Martina, později Karolína a Zuzka) převzaly v oddílu roli trenérek přípravky. Protože děvčátka z loňské přípravky jsou ještě příliš malá pro zařazení do závodní skupiny, doplnili jsme tuto skupinu v průběhu roku 2017 nově přijatými staršími žákyněmi a dorostenkami, i když některé se sportovní gymnastikou začínají úplně od základů. Všechny se ale na trénincích mimořádně snaží a většina z nich se zúčastní již podzimního Přeboru Prahy družstev.


  Zuzana K.

  Zuzka je nesmírně zodpovědná a poctivá cvičenka. Kromě gymnastiky se od malička věnuje tanci a dosáhla v něm už mnoha úspěchů. Občas si na některé obtížnější prvky nevěří, vždy ale nakonec veškeré obavy překoná a patří tak k našim nejúspěšnějším závodnicím. Její parádní disciplínou je akrobacie. V poslední době se věnuje i dalším sportům a v našem oddílu tréninku malých děvčátek v přípravce. Sama již stíhá cvičit sportovní gymnastiku jen výjimečně, přesto v případě potřeby nastoupí na závody s výbornými výsledky. Letošní páté místo na MČR žen "C" je po jediném tréninku více než dobré, na akrobacii tam získala jako obvykle nejvyšší známku ze všech závodnic. Pátá byla i na republikovém Přeboru ČOS a Přebor Prahy ve III. lize vyhrála s velkým odstupem od dalších závodnic.

  Výsledky ze závodů ČGF
  Barbora Ch.

  Bára v dětství trénovala méně často než ostatní a účastnila se jen občas pohárových závodů. Později ale zabrala, značně se zlepšila a připravila se s našimi nejlepšími závodnicemi i na obtížnější soutěže. Letos bohužel začala studovat mimo Prahu, bydlí na internátě a nemůže s námi trénovat. Přesto se pokusí připravit alespoň na soutěže družstev a pomoci děvčatům svojí stále pěknou technikou cvičení. Aktualizace 2018: Barunce stačily dva tréninky na perfektní výkon na třetí lize družstev. Družstvo získalo zlato a přebornický titul, Barunka páté místo v hodnocení jednotlivkyň.

  Výsledky ze závodů ČGF
  Romana V.

  Romana začala se sportovní gymnastikou až ve 12 letech, předtím se nějakou dobu věnovala všestrannosti pod ASPV. Základy rychle dohnala a díky své píli se neustále zlepšuje, za rok dosáhla i pěkných výsledků na několika závodech. V oddílu s ní do budoucna počítáme na nejvyšší možnou úrověň. Aktualizace 2018: Romča se stále zlepšuje, když to půjde jako dosud, na podzim by už mohla nastoupit na Přebor ČOS a II. ligu v obtížnosti kategorie Juniorky "B". Kromě jiných výsledků byla členkou zlatého družstva na podzimní třetí lize a na jaře získala bronzovou medaili na přeboru Prahy v SG dorostenek kategorie "C". Je hlavní postavou úžasné party dorostenek, která kromě vlastního cvičení pomáhá a povzbuzuje ostatní závodnice.

  Výsledky ze závodů ČGF
  Alexandra R.

  Saša u nás cvičí dva měsíce, ale předtím již krátký čas cvičila u jiné trenérky. Rychle se zlepšuje a je velmi pečlivá v přípravě i držení těla, takže se brzy zúčastní závodů družstev..

  Výsledky ze závodů ČGF
  Sára G.

  Sára u nás cvičí krátce, předtím několik let trénovala pod výborným vedením v Kralupech. Má dobré základy a u nás se ihned zařadila do závodního družstva. I přes velmi komplikované dojíždění zvládá cvičit naplno a v gymnastice určitě dokáže hodně.

  Výsledky ze závodů ČGF
  Anna T.

  Anička se za půl roku naučila velké množství prvků a dobře zvládá i přípravy, jen ještě musí malinko zapracovat na síle. Chystá se na závody družstev, kde určitě zaboduje na akrobacii a na kladině.

  Výsledky ze závodů ČGF
  Karolína J.

  Kája u nás cvičila do 12 let, kdy už zvládala i prvky vysoké obtížnosti. Poté prošla jinými oddíly i sporty. Vrátila se k nám předloni a brzy získala hezká umístění na MČR žen "C" i závodech družstev. Letos trénuje přípravku a na své vlastní cvičení jí i vzhledem k přípravě na maturitu moc času nezbývá.

  Výsledky ze závodů ČGF
  Tereza Anna D.

  Terezka je velmi milá dívka, na tréninku všem pomáhá a přispívá k dobré náladě. Bohužel cvičí málo kvůli zdravotním problémům. Přejeme jí, ať se uzdraví a může naplno pokračovat.

  Výsledky ze závodů ČGF