• Oddíl
 • Informace
 • Tréninky
 • Závodnice
 • Přípravka
 • Soustředění
 • Pro trenéry
 • Závodnice OSG TJ Sokol Žižkov II, Na Balkáně 812/21

  Více informací uvidíte po přihlášení
  V závodní skupině cvičí děvčata (občas i chlapci) od 7 let do dospělosti obvykle v pondělí, ve středu a ve čtvrtek od 18:00 do 20:00. Případné dotazy můžete volat na číslo 606465030.

  V letech 2014 až 2016 došlo v oddílu ke generační obměně. Starší závodnice z různých důvodů postupně přestaly cvičit, některé (Martina, později Karolína a Zuzka) převzaly v oddílu roli trenérek přípravky. Protože děvčátka z loňské přípravky jsou ještě příliš malá pro zařazení do závodní skupiny, doplnili jsme tuto skupinu v průběhu roku 2017 nově přijatými staršími žákyněmi a dorostenkami, i když některé se sportovní gymnastikou začínají úplně od základů. Všechny se ale na trénincích mimořádně snaží a většina z nich se zúčastní již podzimního Přeboru Prahy družstev.


  Zuzana K.

  Zuzka je nesmírně zodpovědná a poctivá cvičenka. Kromě gymnastiky se od malička věnuje tanci a dosáhla v něm už mnoha úspěchů. Občas si na některé obtížnější prvky nevěří, vždy ale nakonec veškeré obavy překoná a patří tak k našim nejúspěšnějším závodnicím. Její parádní disciplínou je akrobacie. V poslední době se věnuje i dalším sportům a v našem oddílu tréninku malých děvčátek v přípravce. Sama již stíhá cvičit sportovní gymnastiku jen výjimečně, přesto v případě potřeby nastoupí na závody s výbornými výsledky. Letošní páté místo na MČR žen "C" je po jediném tréninku více než dobré, na akrobacii tam získala jako obvykle nejvyšší známku ze všech závodnic. Pátá byla i na republikovém Přeboru ČOS a Přebor Prahy ve III. lize vyhrála s velkým odstupem od dalších závodnic.

  Výsledky ze závodů ČGF
  Barbora Ch.

  Bára v dětství trénovala méně často než ostatní a účastnila se jen občas pohárových závodů. Později ale zabrala, značně se zlepšila a připravila se s našimi nejlepšími závodnicemi i na obtížnější soutěže. Letos bohužel začala studovat mimo Prahu, bydlí na internátě a nemůže s námi trénovat. Přesto se pokusí připravit alespoň na soutěže družstev a pomoci děvčatům svojí stále pěknou technikou cvičení. Aktualizace 2018: Barunce stačily dva tréninky na perfektní výkon na třetí lize družstev. Družstvo získalo zlato a přebornický titul, Barunka páté místo v hodnocení jednotlivkyň.

  Výsledky ze závodů ČGF
  Romana V.

  Romana začala se sportovní gymnastikou až ve 12 letech, předtím se nějakou dobu věnovala všestrannosti pod ASPV. Základy rychle dohnala a díky své píli se neustále zlepšuje, za rok dosáhla i pěkných výsledků na několika závodech. V oddílu s ní do budoucna počítáme na nejvyšší možnou úrověň. Aktualizace 2018: Romča se stále zlepšuje, když to půjde jako dosud, na podzim by už mohla nastoupit na Přebor ČOS a II. ligu v obtížnosti kategorie Juniorky "B". Kromě jiných výsledků byla členkou zlatého družstva na podzimní třetí lize a na jaře získala bronzovou medaili na přeboru Prahy v SG dorostenek kategorie "C". Je hlavní postavou úžasné party dorostenek, která kromě vlastního cvičení pomáhá a povzbuzuje ostatní závodnice.

  Výsledky ze závodů ČGF
  Ema M.

  Ema cvičí sportovní gymnastiku velice krátce, předtím se věnovala jiným sportům. Velmi se snaží a brzy se svými výkony vyrovná i zkušenějším závodnicím.

  Výsledky ze závodů ČGF
  Victoria K.

  Viky cvičí sportovní gymnastiku teprve několik týdnů. Patří ale k nejpilnějším cvičenkám a brzy se připraví i na závody. Aktualizace 2018: Viktorka za 8 měsíců udělala neskutečný pokrok, hlavně v přípravě a síle. Kromě jiného získala stříbrnou medaili na Modřanském Tarzanu v Olympijském Šplhu a šesté místo na přeboru Prahy v SG dorostenek kategorie "C".

  Výsledky ze závodů ČGF
  Alexandra R.

  Saša u nás cvičí dva měsíce, ale předtím již krátký čas cvičila u jiné trenérky. Rychle se zlepšuje a je velmi pečlivá v přípravě i držení těla, takže se brzy zúčastní závodů družstev..

  Výsledky ze závodů ČGF
  Sára F.

  Sára se v našem oddílu připravuje již rok. Zpočátku chodila na tréninky s přípravkou, postupně se zvládla zařadit do závodního družstva ke staršími dívkám, kde začíná patřit k nejlepším.

  Výsledky ze závodů ČGF
  Lucie T.

  Lucie se u nás za půl roku naučila opravdu hodně, na tréninku patří k nejpilnějším děvčatům. Má výborný odraz a až se naučí ještě lépe držet napnuté ruce i nohy, bude patřit k oporám týmu i na závodech. Aktualizace 2018: Lucka už absolvovala několik závodů. Hned na prvních po přestupu do věkové kategorie žen "C" získala stříbrnou medaili. Pilně se učí nové prvky, aby mohla na podzim zabojovat na MČR žen "C" o co nejlepší umístění.

  Výsledky ze závodů ČGF
  Klaudie Š.

  Klaudie cvičí občas trochu živelně, ale nelze jí upřít velkou snahu a určitě se vše časem naučí tak, aby mohla bez obav závodit s nejlepšími.

  Výsledky ze závodů ČGF
  Sára G.

  Sára u nás cvičí krátce, předtím několik let trénovala pod výborným vedením v Kralupech. Má dobré základy a u nás se ihned zařadila do závodního družstva. I přes velmi komplikované dojíždění zvládá cvičit naplno a v gymnastice určitě dokáže hodně.

  Výsledky ze závodů ČGF
  Anna T.

  Anička se za půl roku naučila velké množství prvků a dobře zvládá i přípravy, jen ještě musí malinko zapracovat na síle. Chystá se na závody družstev, kde určitě zaboduje na akrobacii a na kladině.

  Výsledky ze závodů ČGF
  Anna B.

  Anička k nám chodí krátce, teprve několik týdnů. Má ale dobré základy a hodně se snaží. Připravuje se již na závody, brzy by měla patřit k oporám závodního družstva.

  Výsledky ze závodů ČGF
  Ema Josefa E.

  Ema u nás cvičí půl roku a hodně se zlepšuje. Občas si všímá spíše okolí v tělocvičně, než pokynů k tréninku, v poslední době se ale opravdu snaží vše si dobře zapamatovat a také se již připravuje na první závody.

  Výsledky ze závodů ČGF
  Viktorie V.

  Viktorka cvičí krátce a zatím jí chybí základy i síla. Hodně se ale snaží a rychle dohání zkušenější závodnice. Aktualizace 2018: Viktorka se za osm měsíců výrazně zlepšila v síle, držení těla i v nácviku prvků. Na jaře se zúčastnila svých prvních závodů. Bohužel nepovedený přeskok a kladina jí znemožnily bojovat o přední umístění, na bradlech i na akrobacii ale předstihla i několik děvčat, která cvičí mnohem déle než ona. Do podzimu se určitě ještě zlepší a zabojuje o co nejlepší výsledek v družstvu na třetí lize.

  Výsledky ze závodů ČGF
  Solène L.

  Solène cvičila několik let ve Francii. Nyní přijela na rok studovat do Prahy. Bez problémů se zapojila do našeho tréninku a připravuje se na několik závodů v Čechách. Aktualizace 2018: Solène byla na podzim členkou vítězného družstva III. ligy a na jaře se jako jediná naše zástupkyně zúčastnila závodů kategorie "B". Proti mladším děvčatům, které přitom cvičí již mnohem delší dobu a častěji než ona, neměla velkou šanci, ale s vyšší obtížností náročných závodů se poprala naplno, jen o vlásek jí unikl postup na MČR. Nyní se vrací do Francie a doufáme, že na nás bude ráda vzpomínat. A že i tam využije lepší připravenost i techniku, kterou u nás za rok získala, případně ji časem předá mladým Francouzkám jako jejich trenérka.

  Výsledky ze závodů ČGF
  Eva S.

  Eva cvičila chvilku jako malá, nyní se v dospělosti ke sportovní gymnastice vrátila. Nejen, že se sama rychle zlepšuje, ale také výborně pomáhá s trénováním mladších děvčat.
  Michaela J.

  Míša bydlí a cvičí v Polici nad Metují, kde se pod vedením Jitky a Edity naučila vše potřebné. V létě a občas o víkendech cvičívá s námi, kdykoli jí to čas a vzdálenost dovolí. Do loňska závodila v sokolské všestrannosti, od roku 2017 závodí na soutěžích ČGF, kde už stihla získat krásné umístění v první desítce na MČR juniorek "C".

  Výsledky ze závodů ČGF
  Martina Č.

  Martina u nás cvičila v dětství, poté úspěšně závodila ve sportovním aerobiku. Vloni se ke gymnastice vrátila, bohužel stíhá trénovat jen občas. Holkám ale vždy ráda pomůže na závodech družstev.

  Výsledky ze závodů ČGF
  Karolína J.

  Kája u nás cvičila do 12 let, kdy už zvládala i prvky vysoké obtížnosti. Poté prošla jinými oddíly i sporty. Vrátila se k nám předloni a brzy získala hezká umístění na MČR žen "C" i závodech družstev. Letos trénuje přípravku a na své vlastní cvičení jí i vzhledem k přípravě na maturitu moc času nezbývá.

  Výsledky ze závodů ČGF
  Nina L.

  Nina kdysi krátce cvičila, má poměrně dobré základy. U nás začala s gymnastikou až ve 13 letech, postupuje ale velmi rychle a nyní se připravuje na závody družstev.

  Výsledky ze závodů ČGF
  Hana V.

  Hanka vede děvčátka v přípravce a zároveň, když jí to čas dovolí, pomáhá s trénováním závodnic.
  Martina H.

  Martina pracuje jako cvičitelka fitness, u nás se jen občas zdokonaluje v gymnastické a baletní přípravě. Rychle zvládá i nácvik prvků a možná půjde s děvčaty na závody družstev. Na některých trénincích pomáhá s vedením mladších dívek.
  Nataly K.

  Natálka hraje závodně tenis, na gymnastiku chodí jen jednou týdně pro kompenzaci jednostranné zátěže. Je ale velice šikovná a kromě základních příprav zvládá již i některé obtížnější gymnastické prvky.
  Tereza Anna D.

  Terezka je velmi milá dívka, na tréninku všem pomáhá a přispívá k dobré náladě. Bohužel cvičí málo kvůli zdravotním problémům. Přejeme jí, ať se uzdraví a může naplno pokračovat.